وبلاگ کشاورزی و دامپروری
 
پيوندهای روزانه

فاکتورهای مهم پرورش گوسفند یکی قیمت بره در بازار و دیگری تعداد بره های از شیر گرفته شده به ازای هر راس گوسفند در سال می باشد.با انجام فعالیت های اصلاحی و سلکسیون ، گوسفندانی با دوقلوزایی ومیزلن بره زایی بالا حاصل شده اند که علاوه بر مزیتی که دارد این افزایش مشکل پرورش بره ها را به وجود آورده است.

کافی نبودن شیر مادر به دلایل مختلف مانند سنگینی زایمان مرگ و میر بره ها را افزایش داده است.هزینه ،زمان، نیروی کاری که صرف کاهش میزان مرگ و میر بره ها که ناشی از گرسنگی بره و فقدان خصوصیات مادری میش است می شود از لحاظ اقتصادی مقادیر زیادی را شامل می شود. برای حل این مشکل پرورش مصنوعی بره ها به عنوان یک راه چاره برگزیده می شود.

پرورش دهندگان گوسفند به دلیل مراقبت های ویژه ، احتمال مرگ ، صرف نیروی کار و گران بودن غذای جایگزین از پرورش مصنوعی بره ها خودداری می کنند. اما امروزه با پیشرفت صنعت تولید خوراک دام،بهبود ویژگیهای کیفی،وجود سیستم های مختلف پرورش مصنوعی و وجود تجهیزات مدرن ، میزان نیروی کار کاهش یافته است.

درپرورش بره ها به صورت مصنوعی ،با از شیرگیری زودهنگام بره و تغذیه مناسب ورعایت اصول بهداشتی نتیجه پرورش مصنوعی بره ها به میزان زیادی بهبود یافته است.


ادامه مطلب
[ شنبه ۱٤ امرداد ،۱۳٩۱ ] [ ٢:٥٧ ‎ق.ظ ] [ مجتبی محمدیان رباطی ]

یکی از مهمترین نکات مدیریتی در پرورش زنبور عسل انتخاب صحیح محل استقرار زنبورستان است. شرایط مطلوب برای محل استقرار یک زنبورستان و محل استقرار کندوها


ادامه مطلب
[ شنبه ۱٤ امرداد ،۱۳٩۱ ] [ ٢:٤٦ ‎ق.ظ ] [ مجتبی محمدیان رباطی ]

دستگاه تولید مثلی گاو ماده پایین تر از رکتوم واقع شده است و تا بخش روده بزرگ ادامه یافته است . بیشتر قسمت های دستگاه تولید مثلی گاو ماده می تواند به طور غیر مستقیم امتحان شود موقعی که  دست را برای عمل تلقیح مصنوعی وارد واژن می کنیم .


ادامه مطلب
[ شنبه ۱٤ امرداد ،۱۳٩۱ ] [ ٢:۳٢ ‎ق.ظ ] [ مجتبی محمدیان رباطی ]

یک تن پنبه دانه درحدود 350 کیلوگرم پوست،335 کیلوگرم کنجاله ودر حدود 135 کیلوگرم روغن تولید میکند.پنبه را در اکثر نقاط باید پشته ای کشت نمود،در حالی که در بعضی نقاط کشور کشت کرتی ان معمول است.پنبه خاکهای عمیق رسوبی و حاصلخیز را دوست دارد.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٠ امرداد ،۱۳٩۱ ] [ ٦:٢٧ ‎ب.ظ ] [ مجتبی محمدیان رباطی ]

چکیده:این  آزمایش به منظورارزیابی  اثرات استفاده از سه آنزیم تجاریسافیزیم، کمبو وکمینبر  عملکرد جوجه‌هایگوشتی  با جیره‌های بر پایه‌ی گندم و جوانجام  گرفت. در این آزمایش تعداد 405 قطعه جوجه‌ی گوشتی از سویه‌ی راس- 308، در قالب طرح  کاملاً تصادفی با 9 تیمار و 3 تکرار (هر تکرار شامل15 قطعه جوجه‌‌ی گوشتی) از سن 42-1 روزگی مورد آزمایش قرار گرفتند. آنزیم‌های مورد استفاده در گروه‌های آزمایشی  شامل: 1) شاهد بدون آنزیم 2) سافیزیم 3) کمبو4) کمین. 5) سافیزیم و کمبو6) سافیزیم و کمین 7‌)  کمبو و کمین 8) سافیزیم، کمبو و کمین 9) تیمار شاهد دوم (بدون آنزیم، جو و گندم) بر پایه‌ی ذرت و کنجاله‌ی سویا بودند. در  پایان دوره‌ی آزمایش، نتایج حاصله نشان داد. که کاربرد گندم و جو همراه با آنزیم  دارای اثرات معنی‌داری بر عملکرد جوجه‌های گوشتی می‌باشد (05 / 0>p). بر این اساس، بالاترین  مقدار خوراک مصرفی (457 / 108 گرم) و افزایش وزن (610 / 53 گرم) در گروه آزمایشی 5  مشاهده گردید.


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۳ امرداد ،۱۳٩۱ ] [ ۱:۳۳ ‎ق.ظ ] [ مجتبی محمدیان رباطی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دانشجوی مهندسی تولیدات دامی
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب
صدایاب
.

صدایاب .

(function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();

بک لینک طراحی سایت